Iseenda avastamine


Üks kahtlemata toredaid hetki mu elus on olnud see, kui ma avastasin iseenda.

Ma kahjuks ei mäleta täpselt seda hetke, millega seoses see juhtus, et ma järsku hakkasin huvi tundma selle vastu, et kes on see “mina” keda ma tunnen või tajun ennast olevat, aga see oli umbes paar aastat tagasi ma arvan.

Sattusin psühholoogia valdkonna uurimisel mõnede huvitavamate raamatute peale neuroloogia teemadel ja nende sisu võlus mind ilmselt piisavalt, et sattusingi lõpuks kurikuulsat “Kes on mina?” küsimust lahendama enda peas.

See omakorda viis mind mitmete väga huvitavate dokumentaalfilmideni (sest üldiselt mulle meeldib filme rohkem vaadata isegi kui raamatuid lugeda) ja sealt pärinebki üks variant lähenemisest sellele küsimusele.

Kritseldasin seal filmis nähtud tõlgenduse ka endale paberile…

Selle pildi tegemise ajal olin ma just aru saanud, et minu mälestused, ihad, väärtused ja teadmised pole mingid objektid, mis on justkui minu küljes või minu omad, vaid et need defineerivadki minu.

Mingisugust mind väljaspool seda pole olemas.

Praegu saan aru, et selline mina avastamine minu enda poolt ongi osa virgumisest.

Kusjuures ka sõnal virgumine oli minu jaoks varasemalt alati selline kahtlane budismimaik küljes ja see ei tundunud piisavalt tõsine mu jaoks. Nüüd pole minu jaoks enam mingit vahet kuidas keegi seda nimetada tahab, tähtsam on sisu.

Minu virgumise tee on tänaseks umbes paar aastat kestnud. Tunnen muuseas suurt kergendust ja kasu sellest, et ma tean endast rohkem, tunnen ennast rohkem. Avastan mis mulle meeldib ja mis mitte. Õpin ja vaatlen iseenda käitumist ja reaktsioone. Ja teen seejures juba täiesti teadlikult iseenda õnnelikumaks ja rahulikumaks olemiseks otsuseid oma tuleviku osas.

Põnev. Väga põnev!

 

, ,

“Iseenda avastamine” on saanud ühe vastuse

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga