Kui aeg on minu tähtsaim vara


Kui eelmises postituses kirjutasin aja tähtsusest enda jaoks siis tärkas minus kohe mu inseneri pool ja vajas kogu selle ähmase lähenemise selgitamist. Esimene küsimus mis aega tähtsustades tekib on see, et miks see aja õigesti kasutamine minu jaoks siis nii tähtis ikkagi on üldse?

Mis üldse on minu jaoks tähtis sellest vaatevinklist? Ma arvan, et vähemasti kaks asja on minu jaoks väga tähtsad – tunda ennast oma eluajal õnnelikuna ja teha midagi tähtsat.

Millegi tähtsa tegemine on muidugi väga tugevalt seotud õnnelikuks olemisega, sest tähtsate asjade tegemine teebki mind õnnelikumaks. Sellegipoolest ei ole need päris üheselt seotud, sest väga tähtsaid asju olen ma nõus ka nii tegema, et ma ei ole õnnelik. Sellisel puhul ma loomulikult ei suudaks neid pidevalt nii teha aga aegajalt tuleks see kõne alla.

Tulles nüüd aga tagasi selle õnnelikuna tundmise ja eelmises postituses puudutatud aja kasutuse juurde – leian, et selles peitubki minu jaoks suuremas osas õnnelikuna tundmise võti. Mida enam saan teha selle aja jooksul mis on teadlikult minu käsutuses neid asju mis mulle meeldivad – seda õnnelikumana ennast tunnen.

Selleks aga, et meeldivalt kulutatud aja ja minu käsutuses oleva aja vahel on veel vahekihte joonistasin järgmise skeemi oma mõtte illustreerimiseks:

Mulle selline valem meeldib, sest teoreetiliselt saaks sellise lähenemise korral lausa “õnne %” välja arvutada. Meeldivatele asjadele kulutatud tunnid jagatud teadlikult minu käsutuses oleva ajaga ja voilaa! Praktikas peaks selle arvutamiseks muidugi neid meeldivalt kulutatud tunde siis kuidagi mõõtma asuma:)


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga