Minu aeg siin elus

Ikka ja jälle leian ma aegajalt mõtlemas ennast hiljuti lahkunud Steve Jobsi sõnadele elust ja surmast, mis ta lausus oma Stanfordi Ülikooli kõnes 2005 aastal.

No one wants to die. Even people who want to go to heaven don’t want to die to get there. And yet death is the destination we all share. No one has ever escaped it. And that is as it should be, because Death is very likely the single best invention of Life. It is Life’s change agent. It clears out the old to make way for the new. Right now the new is you, but someday not too long from now, you will gradually become the old and be cleared away. Sorry to be so dramatic, but it is quite true.

Your time is limited, so don’t waste it living someone else’s life. Don’t be trapped by dogma — which is living with the results of other people’s thinking. Don’t let the noise of others’ opinions drown out your own inner voice. And most important, have the courage to follow your heart and intuition.They somehow already know what you truly want to become.Everything else is secondary.

Eriti meeldib mulle teine lõik – ära ela oma elu nii nagu teised ütlevad, unusta dogmad, mille on tekitanud teiste inimeste mõtlemine. Kuula ISEENDA sisehäält ja tee seda mis SINULE õige tundub.

Ja siia ette meeldetuletus – sinu aeg siin elus on limiteeritud!

Iga kord kui sellele mõtlen…. päriselt mõtlen ja aru saan, hakkab kõhe.

Kuulan vaikust ja proovin hääletult hingata. Kell tiksub köögi seinal. Tajun kuidas aeg minust möödub. Sekundhaaval korraga, aga ikkagi – peatumatult.

Ma ei tea ega saa kunagi teada mida Steve tundis, kui ta hommikuti peegilsse vaatas ja hetkeks enda (elu)aja kasutamise üle mõtiskles aga minule tuleb see tema sõbralik meeldetuletus nüüd omakorda igal hommikul ise peeglisse vaadates meelde:)

Pean ütlema siinkohal, et mingil määral on mulle selline mõtlemine elu pikkusest viimastel aastatel kasuks tulnud. Tunnen, et teengi neid asju mis minu jaoks midagi väärt on ja ehkki ma näen enda ees veel väga paljude uute asjade tegemise võimalusi, on hinges rahu rohkem kui varem. Seda justnimelt seepärast, et olen käinud oma südame ja sisetunde järgi ning midagi kahetseda polegi.

Siia otsa endale meeldetuletuseks veel ka Brasiilia kirjaniku Paulo Coelho sõnad: