Mõnus keskkond aitab kaasa loovusele – tööta kohvikus

Juba mõnda aega olen olnud töö, ettevõtluse ja pere kõrvalt ka kooliõpilane. Koolis käimise üks eeldusi on aga see, et üsna sageli tuleb teha kodutöid ja erinevaid projekte.

Kuigi neid töid nimetatakse kodutöödeks olen enda puhul juba mõnda aega tunnetanud, et kodus ei tule mul nende tööde tegemine miskipärast väga hästi välja.

Mõneti on võib-olla põhjus olnud selles, et kodus on üsna tõenäoline millegi või kellegi poolt segatud saada (eriti kui peres peaks laps või lapsi olema). Teiselt poolt olen aga tunnetanud, et kõige suuremad probleemid on olnud just erinevate loovust nõudvate tööde kirjutamisega.

See erinevuse tunnetus on nii tugev, et viimasel ajal ma pole ühtegi loovust nõudvat tööd kodus kirjutada enam proovinudki. Sean alati sammud mõne kohviku suunas:)

Sellele huvitavale tundele paistab aga isegi täiesti loogilisi ja põhjuslikke seoseid olemas olevat.

Eile pealelõunal toimunud loovtehnikate seminaris räägiti sellest, et üks väga vajalik muutus uute ideede genereerimisel on uude keskkonda minek. See soodustab uutmoodi ideede teket. Huvitav, kuidas tuleks välja näiteks metsas kännu peal istudes mõne kirjatöö tegemine? Katsetamiseks peaks kindlasti sääsetõrjet kaasa võtma aga muus osas tundub täiesti hea idee isegi:)

Teine aspekt mis kohvikus loovust soodustab, on taustamüra. Näiteks selles Sci-News artiklis tutvustatakse uuringut, kus leiti, et ~70 dB taustamüra soodustab loovust nõudvate ülesannete sooritust. Seda teist nähtust olen seni pidanudki enda puhul olulisemaks – kodus vaikuses istudes tundub loova töö tegemiseks midagi väga valesti olevat.

Lemmikkoht töö tegemiseks Tartus on olnud Caffe Truffe, kus on muuseas ka alati väga hea viisakas teenindus ning väga maitsvad pastaroad. Boonuseks on olnud see, et sinna levib ka kiire EENet’i tasuta WiFi ühendus:) Lisaks olen töid teinud Wildes, ZumZum’is, Suudlevates tudengites ja veel mitmetes teistes kohvikutes/söögikohtades. Mõju loovusele on olnud igal pool sarnaselt positiivne.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga