Social Progress Index ja Life Satisfaction


Järjest enam liiguvad asjad maailmas sinna suunda, et ometigi hakatakse vähem tähtsustama mõttetut GDP põhist riikide võrdlemist igapäevaelu kontekstis.

Michael Green tutvustab siin TED-i videos Social Progress Index-it (Sotsiaalse Progress Indeks). See peaks hõlmama endas kõiki tähtsamaid alustalasid selleks, et mingis ühiskonnas oleks selle liikmetel hea olla. Interaktiivseid graafikuid ja raporteid endid saab uurida http://www.socialprogressimperative.org/ lehelt.

Eesti on kirjutamise hetkel seal riikide hulgas 19ndal kohal.

Kusjuures, huvitav on aga see, et kui vaadata raportis Sotsiaalse Progressi Indeksi ja Eluga Rahulolu korrelatsiooni, siis Eesti paigutub koos Portugaliga üsna madalale. See tähendab, et meil on justkui sama head või isegi teistest paremad eeldused eluga rahuloluks, kuid me ei ole eluga rahul:). Võrrelge näiteks Eestit ja Costa Ricat või Iisraeli. Isegi Usbekistan on Eestiga “eluga rahulolus” samal tasemel – hoolimata sellest, et neil on juskui kolmandiku võrra kehvemad tingimused selleks.

 

Ühesõnaga – eestlased, olge rohkem tänulikud selle eest mis teil on.

Täisraport: http://www.socialprogressimperative.org/system/resources/W1siZiIsIjIwMTQvMTAvMjEvMTgvMzcvMzEvMzk0L1NvY2lhbF9Qcm9ncmVzc19JbmRleF8yMDE0X1JlcG9ydF9lXzJfLnBkZiJdXQ/Social%20Progress%20Index%202014%20Report%20e%20%20%282%29.pdf


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga